تشخیص دیابت در کمتر از یک دقیقه با انگشتان دست

 

دیابت یکی از شایع ترین بیماری های زندگی مدرن است اما شما می توانید به کمک انگشتان خود این بیماری را تشخیص دهید. از هر 10 ‏آمریکایی تقریباً یک نفر به دیابت مبتلا است درسال 2012‏، بیش از ٢٩ ‏میلیون نفردر آمریکا از بیماری دیابت رنج می برند البته تنها ٢١ ‏میلیون نفر بیماریشان تشخیص داده شده بود. هر سال حدود ٢۴۵ ‏بیلیون دلار صرف تشخیص دیابت می شود.

‏اگرچه این آمار شوک آور است اما باید بدانید که حدود 86 میلیون آمریکایی در مرحله پیش دیابت یا در مرز خطر هستند که با اندکی عدم رعایت نکات پیشگیری از ابتلا بیمار دیابتی خواهند شد اکثر افرادی که قند خون لب مرز دارند ازطریق یک آزمایش خون می توانند بفهمند که قند خون لب مرز دارند یا نه اما یک راه ساده تر نیز برای اینکه بفهمید در خطر ابتلا به دیابت هستید به شما پیشنهاد میدهیم.

«پیش دیابت» به افرادی گفته می شود که سطح قند خونی بالاتر از حد نرمال دارند، اما هنوز دیابتی نیستند ولی واقعیت آن است که بسیاری از این افراد متأسفانه به دیابت مبتلا می شوند.

بیماری های قلبی و آسیب عصبی از عوارض دیابت است به همین دلیل پیشگیری و تشخیص از نکات ضروری سلامتی است. پیش دیابت گاهی علائمی شبیه علائم دیابت نوع2 دارد اما گاهی اوقات هیچ علائمی وجود ندارد.

علایم بیماری دیابت عبارتند از: افزایش ادرار، افزایش تشنگی، کاهش وزن بدون دلیل، خستگی، تاری دید، افزایش گرسنگی و زخم هایی که بهبود نمی یابند. همانطور که قبلاً بیان شد، برای تشخیص دیابت از طریق آزمایش خون سطح گلوکز خون خود را بررسی کنید. اگر سطح گلوکز شما بالاتر از ١٠٠ ‏بود شما مبتلا به پیش دیابت هستید و اکر سطح گلوکز خون شما حتی بالاتراز 126 ‏بود شما مبتلا به دیابت هستید .

یک راه جایگزین برای تشخیص پیش دیابت وجود دارد که در کمتر از یک دقیقه با استفاده از انگشتان دو دست خود میتوانید پیش دیابت را تشخیص دهید.

 

 

اگر شما یک مرد هستید ١ ‏انگشت خود را نگه دارید.

اگر سن شما بیش از شصت سال است ٣ ‏انگشت خود را نگه دارید و اگر شما بیش از پنجاه سال سن دارید ٢ ‏انگشت و اگر شما بیش از چهل سال سن دارید ١ ‏انگشت خود را نگه دارید.

اگر شما فکر می کنید به اندازه کافی فعالیت بدنی ندارید ١ ‏انگشت خود را نگه دارید.

اگر کسی در خانواده شما مبتلا به دیابت است ١ ‏انگشت خود را نگه دارید.

اگر شما دارای فشار خون بالا هستید ١ ‏انگشت خود را نگه دارید.

اگر به شدت اضافه وزن دارید وچاق هستید، ٣ ‏انگشت و اگر به طور متوسط اضافه وزن دارید ٢ ‏انگشت و اگر کمی اضافه وزن دارید ١ ‏انگشت خود را نگه دارید.

اگر شما در پایان دریافتید که پنج انگشت یا بیشتر از آن را نگه داشتید پس باید بدانید شما درمرحله بیش دیابت هستید این یک راه است که بسیاری از محققان از آن استفاده می کنند و معتقدند که یک راه خوب برای ارزیابی خطر ابتلا به دیابت است.

اگر شما دریافتید که مبتلا به پیش دیابت هستید، شما باید یک آزمایش خون بدهید تا تعیین کنید که چقدر شما در معرض خطر ابتلا به دیابت هستید و اگر معلوم شد شما در معرض خطر هستید، سعی کنید برخی تغییرات در شیوه زندگی خود ایجاد کنید که کمک خواهد کرد که قند خون خود را پایین آورید و خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهید.

منبع: صنعت آزمایشگاه